لاکپشت های کیش کمیاب ترین لاکپشتها

لاک پشت های دریایی یکی از ویژه ترین آبزیانی که در آبهای اطراف جزیره کیش دیده میشوند، لاکپشت های ساکن خلیج فارس هستند. به طور کلی ۲ نوع لاکپشت در آبهای خلیج فارس زندگی میکنند : ۱-لاکپشت های پوزه عقابی یا نوک دار  ۲-لاکپشت های پشت سبز

لاکپشت های کیش
لاک پشت های دریایی

لاک پشت های پشت سبز

لاکپشت های پشت سبز عمدتا برای تغذیه به سواحل کیش می آیند در صورتی که پوزه عقابی ها که شدیدا هم در معرض خطر انقراض هستند برای تخمک گذاری (از اواخر اسفند تا اواسط مرداد) به سواحل حفاظت شده جزیره می آیند.

لاک پشت های پوزه عقابی

لاک پشت های پوزه عقابی در هر فصل بطور متوسط سه بار و با فاصله زمانی ۱۵ روز یک بار تخمگذاری می کنند و لاک پشت های درون تخم ۶۰ تا ۷۰ روز بعد از تخم ها بیرون می آیند و با کمک محیط بانان به طرف دریا هدایت می شوند. بچه لاک پشت ها وقتی بزرگ شوند برای تخم گذاری به زادگاه خود باز می گردند.

[us_btn link=”url:https%3A%2F%2Fkishtours.com/%d8%aa%d9%81%d8%b1%db%8c%d8%ad%d8%a7%d8%aa-%da%a9%db%8c%d8%b4/|||” style=”3″ align=”right” label=”برای مشاهده و تهیه بلیط تفریحات کیش کلیک کنید ” custom_width=”200px” css=”%7B%22default%22%3A%5B%5D%7D”]

با توجه به اینکه تخمگذاری لاک پشت های دریایی پوزه عقابی درحفظ سلامت اکوسیستم دریا از جمله مرجانها اهمیت ویژه ای داشته اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش محوطه ای که بیشترین تردد را برای تخم گذاری لاک پشت ها دارد را محصور کرده و از این سایت بسیار مراقبت می شود. سایت حفاظت از لاک پشتها در محدوده جنوبی کیش واقع است. شانس دیدن همزمان تخم گذاری و بیرون آمدن نوزادان از تخم در نیمه دوم اردیبهشت و نیمه اول خرداد برای گردشگران علاقه مند وجود دارد.

لاکپشت های کیش
لاکپشت های کیش

 

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.