جاهای دیدنی کیش | معرفی 50 جاذبه گردشگری و تفریحی

نویسنده : عفیفه خدنگی

جاهای دیدنی کیش را تاکنون در سایت کیش تورز زیاد معرفی کرده ایم. بسیاری از تفریحات و جاذبه های تاریخی، فرهنگی و هیجانی این جزیره محبوب را از نظر گذرانده ایم. بعد از مدتی نوشتن در این باره بر آن شدیم تا برای سهولت مطالعه مخاطبان درباره جاذبه های کیش، لیست کاملی از این اماکن و تفریحات را جمع آوری کنیم و یکجا خدمت کاربران عزیز ارائه کنیم. نتیجه تحقیق اخیر ما به لیستی 50 تایی انجامید که تحت عنوان جاهای دیدنی کیش آن را خدمتتان معرفی می کنیم.

هر کس تا به حال به کیش سفر نکرده، ضرر بزرگی کرده است. کافی است یک بار سفرِ کیش را تجربه کنی تا دلت بخواهد هر ماه و هر سال به این جزیره دوست داشتنی بروی. سفر به کیش مقصدی پر طرفدار برای بودجه های متفاوت است. عده ای به دنبال سفر ارزان کیش هستند و گروهی ترجیح می دهند بی واهمه در این جزیره پول خرج کنند. کیش جزیره ای کوچک در دل خلیج فارس است که گوشه هایی آرام برای آن هایی دارد که طالب آرامش و لذت بردن از منظره طلوع و غروب آفتاب، پیاده روی، دوچرخه سواری و قدم زدن و بومگردی اند. همین کیش بخش هایی پر هیجان را در خود جای داده که افرادی که می خواهند آدرنالین خونشان بالا برود، از آن استقبال می کنند؛ تفریحاتی مهیج و تکرار نشدنی که مختص کیش است و هیچ جای دیگر نمی توان نمونه اش را یافت. کیش، شب هایی پر نشاط و مملو از خنده و کمدی را به آن هایی تقدیم می کند که دلشان می خواهد یک دل سیر بخندند و خوش بگذرانند. تور کیش، متفاوت است و تکرارش برای بارها و بارها، تکراری نمی شود.

تفریحات هیجانی کیش

بیشتر افرادی که به سفر کیش می روند، به خصوص جوان ترها و آن هایی که عاشق کارهای هیجانی و بازی و تفریح اند، خودشان را خیلی زود به ساحل و جاهای هیجانی کیش می رسانند و سرگرم تفریحات آبی می شوند. تفریحات آبی کیش آن دسته بازی ها و سرگرمی هایی است که در آب انجام می شود؛ بعضی بر روی سطح آب، بعضی بر بلندیِ آسمان و بعضی زیر آب. تفریحاتی همچون غواصی، چتر بازی، قایق سواری و شاتل سواری با قیمت هایی کم تا زیاد در اسکله تفریحی کیش و بعضی ساحل های دیگر انجام می گیرد. این تفریحات در همه فصل ها به خصوص ایام خنکی هوای کیش با استقبال خوبی مواجه می شود. شرایط این تفریحات آبی از این قرار است:

1. شاتل سواری در کیش

شاتل سواری جزو ابتدایی ترین ولی مهیج ترین تفریحات آبی است که خوشبختانه در جزیره کیش به شیوه ای حرفه ای ارائه می شود. در شاتل سواری یک تیوپ بادی بزرگ که برای 4 نفر ظرفیت دارد به وسیله یک قایق موتوری کشیده می شود و افرادی که روی آن نشسته اند به سختی خودشان را محکم نگه می دارند که در آب سقوط نکنند. شاتل سواری تفریح ارزان قیمتی است و خوشبخانه زوج ها نیز می توانند با هم از آن استفاده کنند. تفریحاتی راحت و سرگرم کننده با قیمتی حدود 50 هزار تومان که می تواند کلی هیجان، چاشنی اش شود و احیانا شما را در آب غرق کند.

به تازگی تیوپ هایی با ظرفیت بیش از چهار نفر راه اندازی شده که گروه های بیشتر می توانند دور آن بنشینند و هیجانی مضاعف را تجربه کنند. می توان با سفارش دادن تصویر برداری،از این لحظات مهیج عکس یادگاری به یادگار ثبت کرد و فیلم ضبط نمود.

هزینه شاتل سواری کیش : بین 35 تا 45 هزار تومان

2. بنانا سواری در کیش

بنانا تیوپی همانند شاتل و شبیه به یک موز بزرگ و زرد رنگ است. تفاوت بنانا با شاتل این است که در بنانا باید افراد پشت هم در یک صف بنشینند ولی در شاتل افراد کنار هم می نشینند. در بنانا سواری، پاهای افراد بلند قد در آب قرار می گیرد و مثل نشستن روی صندلی است. تفاوت دیگر شاتل با بنانا در این است که کوچکتر ها هم می توانند سوار بنانا شوند و محدودیت سنی ندارد. به نظر می رسد که بنانا از شاتل امن تر و کم خطر تر است.

هزینه بنانا سواری در کیش: حدود 30 هزار تومان

3. فلای بورد در کیش

فلای بورد از تفریحات آبی مهیجی است که فقط در جاهای دیدنی کیش نمونه اش یافت می شود. فلای بورد سواری هم پرواز است هم آب بازی. برای انجام دادنِ آن باید ماهیچه های قوی و بدنی ورزشکاری داشته باشی. اگر نتوانی حرکات لازم را درست انجام دهی، به شدت در آب سقوط می کنی. این وسیله یک شلنگ 18 متری است که با کفش هایی مخصوص به پای فرد وصل می شود و با فشار آب او را بلند می کند. عضلات فرد در این بازی باید ورزیده باشد تا بتواند از پس بازی با فلای بورد بر بیاید.

هزینه فلای بورد : بین 150 تا 250 هزار تومان

4. پاراسل سواری در کیش

پاراسل از تفریحات هوایی و پروازی است ولی چون بر فراز آب های خلیج فارس صورت می گیرد جزو تفریحات آبی در نظر گرفته می شود. چتر به کمر فرد محکم می شود و به کمک یک قایق موتوری به پرواز در آمده و حرکت داده می شود. بر روی پاراسل بین یک نفر تا 4-5 نفر هم می توانند بنشینند. تعداد نفرات افراد بسته به وزن کلی شان محاسبه می شود. افراد می توانند به صورت خانوادگی یا به همراه دوستان، از این تفریح فوق العاده استفاده کنند و پرواز و تفریح آبی را در کنار هم تجربه کنند.

هزینه پاراسل کیش : بین 65 تا 100 هزار تومان

5. کریزی بوت در کیش

کریزی بوت یا قایق دیوانه اولین قایق تندروی کیش است و با قایق های موتوری که تا به حال دیده اید، خیلی فرق می کند. با این قایق می توان مانورهای بسیار سریع و خیره کننده انجام داد و در گروه های بین 10 تا 14-15 نفر با آن حرکت کرد. قایق شیک، سنگین و مهیج کریزی بوت به دل آب می زند و گردشگران تور کیش را حسابی به هیجان می آورد.

6. جت اسکی در کیش

جت اسکی از دیگر شناورهایی است که معمولا به دلیل مانورهایی که قایق رانان با آن انجام می دهند، طرفدار پیدا کرده است. اسکی بدین شکل تقریبا تفریحی حرفه ای است و کسانی که تمایل دارند به آن مبادرت ورزند باید از قبل به کمک مربیان مخصوص آموزش ببینند. جت اسکی مختص یک نفر است و نمی توان گروهی از آن استفاده نمود؛ مگر اینکه وزن فرد پایین باشد و امکان استفاده دو نفره از آن ممکن شود. در بیشتر کلوب های غواصی و دریایی کیش می توان جت اسکی را کرایه کرد.

هزینه جت اسکی کیش : حدود 50 هزار تومان

7. قایق های پدالی، موتوری و بادبانی در کیش

قایق جزو عمومی ترین چیزهایی که در مناطق دریایی وجود دارد ولی قایق های کیش چنان تنوعی دارند که انواع تفریحی آن تقریبا برای هر سلیقه و سن و سالی پاسخگوست. قایق های پدالی، قایق های موتوری، قایق های تندرو و قایق های بادبانی جزو عمومی ترین و پر طرفدارترین قایق های موجود در اسکله های تفریحی کیش محسوب می شوند. این قایق های تفریحی غیر از قایق هایی است که مردم بومی برای ماهیگیری و مصرف شخصی استفاده می کنند.

هزینه قایق پدالی کیش: بین 10 تا 15 هزار تومان

هزینه قایق تندرو کیش : حدود 70 تا 80 هزار تومان

هزینه قایق بادبانی کیش : 250 تا 300 هزار تومان

8. قایق های کف شیشه ای در کیش

قایق های کف شیشه ای یا آکواریوم جزو جذاب ترین قایق های تفریحی می باشند چرا که لذتِ سواری با آن ها تنها به چرخ زدن در آب های آزاد نیست بلکه می توان از طریق آنها، آبزیان دریایی را نیز مشاهده کرد. قایق های آکواریومی تنوع زیادی دارند و به همین مناسبت قیمت بلیت آن ها متفاوت است. بعضی از کشتی های تفریحی جزیره کیش نیز آکواریومی هستند و از طریق آن ها می توان به صورت کامل زیر آب و ماهی ها و مرجان ها را مشاهده نمود.

هزینه قایق کف شیشه ای کیش : بین 10 تا 30 هزار تومان

9. شناور آکواریوم در کیش

از کشتی های آکواریومی کیش می توان به شناور آکواریوم اشاره کرد که در واقع یک نوع زیر دریایی است. شناور آکواریوم کیش تا عمق سه متری زیر آب می رود و امکان تماشای آبزیان دریایی را فراهم می کند. کشتی آکواریوم طوطیا و کشتی آکواریوم گردشگر از شناورهایی هستند که این امکان را فراهم می کنند.

هزینه شناور آکواریوم در کیش : حدود 40 هزار تومان

10. کایت بوردینگ در کیش

کایت را در نگاه اول با اسکی روی آب اشتباه می گیرند ولی از آنجا که چیزی شبیه به پاراگلایدر به آن نصب است، داستانش با اسکی های معمولی فرق می کند. با کایت نیز می توان نوعی اسکی روی آب را تجربه کرد. کایت بوردینگ تفریحی حرفه ای است و برای مبادرت به آن باید عضلاتی ورزیده و آمادگی جسمانی زیاد داشته باشید.

هزینه کایت بوردینگ کیش : 80 هزار تومان

11.غواصی در کیش

غواصی از تفریحات آبی کیش محسوب می شود. این روزها غواصی تنها اختصاص به غواصان حرفه ای ندارد چرا که افراد معمولی نیز با نیم ساعت آموزش دیدن می تواند به دل آب های آزاد بزنند و در اعماق خلیج فارس غواصی کنند. پوشش مرجانی ساحل شرقی کیش بهترین مکان برای غواصی است. غواصی در کیش در سطوح اسنورکلینگ و نایت دایو برگزار می شود و امکان عکاسی ماکرو از افراد نیز در زیر آب فراهم است.

هزینه غواصی در کیش : حدود 100 هزار تومان برای هر نفر

12. اسکوتر زیر دریایی در کیش

کسانی که غواصی با لباس های مخصوص غواصی برایشان سخت است می توانند از اسکوتر غواصی به جای آن استفاده کنند. برای این تفریح نیازی به شنا بلد بودن و آموختن مهارت غواصی نیست.  کودکان بالای 12 سال نیز می توانند از این وسیله استفاده کنند و دنیای زیر آب را تجربه نمایند.

13. اسکی روی آب در کیش

اسکی بیش از اینکه یک تفریح آماتور باشد، یک ورزش حرفه ای است و افرادی که در این رشته مهارت دارند کیش را مقصد خوبی برای سفر می دانند. اسکی سوار باید پایش را به اسکی بسته و با سرعت تقریبا 30 کیلومتری بر روی امواج آب حرکت کند. سایت اسکی جزیره کیش نخستین نمونه در کل خاورمیانه است و در دو سطح کیبل اسکی و اسکی روی آب با قایق انجام می شود. در اسکی با قایق، فرد با کمک یک قایق موتوری روی آب کشیده می شود. در کیبل اسکی فرد کابلی در دست می گیرد که به نوک برج دریایی متصل است و قلابی او را بین دو برج به حرکت در می آورد.

هزینه اسکی روی آب با قایق در کیش: 70 هزار تومان به بالا

هزینه کیبل اسکی کیش : بین 50 تا 60 هزار تومان

14. بیگ بال در کیش

تا به حال درون یک توپ بزرگ رفته اید؟ این تفریح متفاوت در میان آب صورت می گیرد. باید درون توپی بزرگ بروید و خود را در آب رها کنید. قل خوردن روی آب می تواند بهترین تفریح باشد و باعث کلی خنده و شوخی شود. بیگ بال در ساحل مرجانی جزیره کیش انجام می شود و از صبح تا شب ادامه دارد. منتها در ایامی که هوای کیش خیلی گرم می شود و جاهای دیدنی کیش از رونق می افتد، این تفریح نیز تعطیل است.

هزینه بیگ بال در کیش : بین 50 تا 150 هزار تومان برای هر نفر

15. جنگ های شبانه کیش

از برنامه های تفریحی و جاهای دیدنی کیش می توان به جنگ های شبانه اشاره کرد. کمدین ها و استندآپ کارهای معروف کشور کار خود را از کیش آغاز می کنند و یا در کیش آن را رونق می دهند. سالن های چندی برای این منظور در جزیره فراهم شده و گردشگران با توجه به علاقه خود به یکی از این برنامه ها می روند. در جنگ های شبانه عموما برنامه اجرای زنده موسیقی و اکروبات و انواع حرکات نمایشی نیز انجام می شود. جنگ های اکبر اقبالی، ستارگان، پازل شو، بیست شو، دینامیت شو و غیره از جنگ های معروف کیش محسوب می شوند.

هم اکنون به دلیل شیوع ویروس کرونا تمامی جنگ های کیش تجمیع شده اند و در محل آبنمای خلیج فارس در فضایی سرباز و بزرگ با بهره گیری از گلچین شومن ها و کمدین ها برگزار می شود.

هزینه بلیت جنگ های شبانه کیش : بسته به نوع جنگ بین 50 تا 100 تومان

17. اسکله تفریحی کیش

اسکله تفریحی کیش معروف ترین ساحل کیش برای تفریحات آبی و گشت و گذار در ساحل است. عرشه چوبی این اسکله شب ها فضایی رویایی را به وجود می آورد و هنگام روز پر از پرندگان مهاجر می شود. تقریبا همه تفریحات آبی کیش از غواصی و پاراسل سواری یا قایق های تفریحی در اسکله تفریحی انجام می شود. قایق های ماهیگیری نیز آنجا رونق زیادی دارد. طول اسکله 437 متر است و به دیگر جاهای دیدنی کیش مثل بولینگ مریم، سینما 4 بعدی، کلوپ تفریحات دریایی و غیره نزدیک است. به علاوه در آن حوالی همه گونه امکانات رفاهی مثل کافه و رستوران و مراکز اقامتی فراهم است.

آدرس اسکله تفریحی کیش : خیابان سنایی، بلوار دریا

هزینه ورودی اسکله تفریحی کیش: رایگان

18. اسکله هتل مارینا پارک کیش

بعضی از جاهای دیدنی کیش مثل هتل ها، اسکله های تفریحی اختصاصی دارند که البته سایر گردشگرانی که در آن هتل ها اقامت ندارند نیز می توانند از امکاناتش استفاده کنند. از تفریحات اسکله تفریحی مارینا پارک می توان به چتر بازی ، قایق های تفریحی، غواصی و امکاناتی همچون رستوران و کافی شاپ یاد کرد.

آدرس هتل مارینا کیش : بلوار مرجان، جنب برج های دو قلو

هزینه ورودی اسکله مارینا : رایگان

19. پلاژهای تفریحی شنا در کیش

به دلیل شور بودن آب های خلیج فارس شنا کردن در آن برای بیشتر افراد سخت است ولی اگر امکانات کامل برای شنا در یک پلاژ فراهم باشد، کمتر کسی از آن صرف نظر می کند. آب های شفاف و تمیز دریای کیش ارزش تحمل شوری آن را دارد. در کیش پلاژ مخصوص برای خانم ها و آقایان موجود است. این پلاژها امنیت لازم را برای شنا فراهم کرده اند و در آنها می توان از امکاناتی مثل دوش آب، سایه بان، سالن بدنسازی و نجات غریق بهره برد.

آدرس پلاژ بانوان کیش : جزیره کیش ، خیابان سنایی، انتهای خیابان آریان

هزینه پلاژ بانوان کیش برای ایرانی ها : 25 هزار تومان

آدرس پلاژ آقایان کیش : خیابان فردوسی، انتهای بلوار هنر، پرشین گلف

هزینه پلاژ آقایان کیش برای ایرانی ها: 15 هزار تومان

20. کنسرت های کیش

از محبوب ترین جاهای دیدنی کیش در شب، کنسرت ها است که با دعوت از خوانندگان پاپ و سنتی برپا می شود. هنرمندان محبوب مردمی همچون محسن ابراهیم زاده، بهنام بانی، ماکان بند و… مکررا در کیش کنسرت اجرا می کنند. علاوه بر سالن های مخصوص اجرای زنده کنسرت کیش، رستوران ها و دیگر جاذبه های کیش نیز گاه میزبان هنرمندان می باشند و با اجرای زنده موسیقی از گردشگران استقبال می کنند.

در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا موقت اجرای کنسرت و موسیقی زنده در سالن های سر پوشیده ممنوع شده است.

هزینه بلیت کنسرت در کیش : بین 100 تا 400 هزار تومان بسته به جایگاه صندلی، سالن و نوع کنسرت

21. اجاره ماشین در کیش

از تفریحات هیجان انگیز در کیش اجاره کردن ماشین های خارجی و مدل بالاست. کیش به دلیل اینکه منطقه آزاد تجاری محسوب می شود، انواع ماشین های خاص در آن وجود دارد. امکان کرایه ماشین های لوکس مثل اف جی کروز، اسپورتیج، رنو داستر، مازاراتی کوارت وپورته، BMW Z4، پورشه، کامارو کوپه، موستانگ، دوج چلنجر، کروک، کادیلاک، کوروت، لینکولن، بنز، آزرا، هامر و تقریبا هر ماشینی است که دوست داشته باشید، وجود دارد. این ماشین ها به مدت 24 ساعت در اختیار شما قرار می گیرند و می توانید با آن در جزیره گشت زده، عکس سلفی بگیرید و دوستانتان را به سواری لاکچری در تور کیش مهمان کنید. کافی است سری به اماکن اجاره ماشین در کیش بزنید و با سپردن ودیعه و گذاشتن چک با توجه به نرخ ماشین بین 250 هزار تومان تا 2 میلیون تومان برای 24 ساعت هزینه کنند.

هزینه اجاره ماشین در کیش : بین 250 تا 3 میلیون تومان بسته به نوع ماشین

22. کشتی های تفریحی کیش

گشت دریایی با کشتی های غول پیکر برای بسیاری از گردشگران سرگرم کننده است. کشتی ها شب ها به آب می زنند و علاوه بر گشت میان دریا، برنامه های متنوعی همچون جنگ و استندآپ کمدی و صرف شام را در داخل عرشه ارائه می کنند. سانس های کشتی ها 2 ساعت به بالاست. از جمله کشتی های جزیره می توان به کشتی رانیا، کشتی آرتمیس، کشتی دنا، کشتی نوید دریا، کشتی سیمرغ خلیج فارس ، کشتی اوستا و کشتی ستاره اشاره کرد. قیمت کشتی ها متفاوت است ولی تقریبا برای سرو نهار و عموما شام و جشنی یک ساعته در آن جزو برنامه های روتین محسوب می شود.

هزینه کشتی های تفریحی در کیش : 50 تا 170 هزار تومان بسته به نوع کشتی و برنامه های آن

23. سافاری در کیش

سافاری به معنی سفر ماجراجویانه در طبیعت است. در ایران سافاری معمولا در مناطق کویری و طبیعت هایی که ماسه و رمل زیادی دارد صورت می گیرد. کیش نیز به دلیل برخورداری از چنین طبیعتی برای تور سافاری قابل توجه است. در تور سافاری کیش با خودروهای لندکروز و افرود در میان کویر چرخ می زنند یا با انواع موتورهای حرفه ای به طبیعت گردی مشغول می شوند. مجموعه پارس سافاری با فضایی 50 هکتاری از جاهای دیدنی کیش است که تفریحاتی همچون شترسورای، موتور سواری، بانجی جامپینگ، پینت بال و کارتینگ نیز در آنجا وجود دارد. پکیج های مختلفی برای تور سافاری کیش وجود دارد که با توجه به سلیقه خود می توان یکی از آن ها را انتخاب نمود. تور سافاری کیش به صورت معمولی و VIP  برنامه ریزی شده و در آن آپشن هایی مثل آفرود، پینت بال، بانجی شوتینگ، کارتینگ، شتر سواری، ترامپولین و بانجی ترامپولین، موتورهایی مثل اتوماتیک و دریفت، استوانه جادویی، فوتبال حبابی و فیش اسپا وجود دارد.

آدرس سافاری کیش : بلوار امام خمینی، بلوار سافاری، جنب فاز 3 صنعتی

هزینه ورودی سافاری در کیش : 15 هزار تومان

هزینه پکیج های سافاری در کیش : بین 150 هزار تومان (پکیج طلایی سافاری ) تا 370 هزار تومان (پکیج ماه عسل)

24. تم پارک آبی اوشن

در ایران پارک های آبی و تفریحی فراوان است ولی پارک آبی روباز تنها در جزیره کیش یافت می شود. پارک آبی روباز که یکی از معروف ترین جاهای دیدنی کیش محسوب می شود، حال و هوای دیگری دارد چون زیر آسمان آبی می توانی کلی هیجان و آب بازی را تجربه کنی. تم پارک آبی اوشن کیش نخستین پارک آبی روباز ایران است که با سرسره ها و برج های سقوط آزاد در آب تجهیز شده است. خانم ها و آقایان می توانند در ساعات متفاوتی از روز از این پارک استفاده کنند. ساعت کاری آن از 9 صبح تا 4 عصر است.

آدرس تم پارک اوشن کیش : جاده جهان، تم پارک آبی اوشن

هزینه ورودی تم پارک اوشن کیش : نفری 180 هزار تومان

25. مسیر دوچرخه سواری کیش

در بخشی از نوار ساحلی جزیره کیش، یک مسیر دوچرخه سواری تعبیه شده که از بخش های مهم جزیره عبور می کند. این مسیر در بخشی از مسیر از کنار ساحل می گذرد و در ادامه به بخش های مهم، بکر و دیدنی جزیره کشیده می شود. در مسیر دوچرخه سواری، تنها می توان از دوچرخه های یک نفره و دو نفره، اسکوتر و موتورهای برقی که سرعتی متوسط و آرام دارند، استفاده کرد. بنابراین بسیاری از افراد این تفریح آرام را به خصوص شب ها انتخاب می کنند تا هم گشتی در جزیره بزنند، هم کمی ورزش کنند. آن هایی که خیلی ورزشکار نیستند ( یا برای تنوع) موتورهای برقی را انتخاب می کنند که برای مدت یک ساعت شارژ می شود و علاوه بر مسیر دوچرخه سواری در سایر خیابان ها و بخش های مختلف جزیره هم می توان با آن ها تردد کرد.

پارک های کیش و سایر اماکن طبیعت گردی

جزیره کیش از گونه های گیاهی و جانوری متنوعی برخوردار است و همین موضوع باعث شده به عنوان مقصدی توریستی مورد توجه قرار بگیرد. بخش های روستایی، سواحل خاص و منحصر به فرد و گونه های جانوری مثل دلفین ها و لاک پشت ها از جذابیت های تور کیش به شمار می روند. در هنگام رزرو تور کیش حتما یک تا دو روز را برای بازدید از این جاذبه های طبیعی تور کیش وقت بگذارید.

26. بوستان آهوان در کیش

بوستان آهوان به دلیل وجود آهوهای زیبایی که در آن زیست می کنند، به این نام معروف شده است. این بوستان مساحتی 2 هکتاری دارد و یکی از خاص ترین جاهای دیدنی کیش در خیابان فردوسی یعنی تقریبا در دل جزیره است. در بوستان آهوان علاوه بر آهو، حیواناتی همچون شیر، روباه، شغال، میمون، گوزن و پرندگان نیز نگهداری می شوند ولی همه آن  حیوانات مثل آهوها آزاد نیستند. آهوها آزادانه نزد مردم می آیند و گاهی با آمدن به محل بازی کودکان موجب خرسندی آن ها می گردند. این حیوانات از دست مردم نیز غذا می خورند.

آدرس بوستان آهوان کیش : اتنهای خیابان فردوسی کیش

هزینه ورودی بوستان آهوان کیش : رایگان

27. جزیره هندورابی در کیش

هندورابی نزدیک به 23 کیلومتر مربع مساحت دارد و ارتفاع آن از سطح دریا، تقریبا 29 متر است. جزیره هندورابی نیزهمچون بوستان آهوان از جاهای دیدنی کیش در قلب جزیره کیش است که در زمان حضور پرتغالی ها در ایران، به عنوان پایگاه تجاری و نظامی در اختیار آن ها قرار داشته است. هم اکنون آثار به جای مانده از آن زمان یعنی قرن 15 میلادی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

برای رفتن به جزیره هندورابی باید با قایق های دریایی بندر چیروئیه به این جزیره مسطح و نسبتا متروک بروید. در آنجا خبری از هتل های لوکس و امکانات گردشگری متنوع نیست. با این حال فضایی بکر و نگین درخشان در دل خلیج فارس پیش رویتان خودنمایی می کند. جمعیت جزیره کمتر از 200 نفر است و خانه های گچی با نمای سفید شما را به یاد جزیره های یونان می اندازد. روستاهای قدیمی جزیره، قبرستان جزیره، مسجد جزیره، سواحل بکر و دست نخورده هندورابی، آب انبار، کلوپ دریایی، لاک پشت ها و ماهیان خاص تنها گوشه ای از جاذبه های هندورابی محسوب می شوند.  

آدرس جزیره هندورابی کیش : کیش، جزیره هندورابی

هزینه ورودی جزیره هندورابی کیش : رایگان

28. ساحل مرجانی در کیش

ساحل مرجانی در شرق جزیره کیش قرار گرفته و جزو خاص ترین جاذبه های طبیعی کیش محسوب می شود. مرجان ها موجودات زنده ای هستند که شبیه به گیاه، سنگ یا خزه به نظر می رسند و در رنگ های متفاوت و جذاب در حاشیه دریا یا زیر آب قرار گرفته اند. ساحل مرجانی کیش به صورت یک خط ساحلی با آلاچیق ها و درختان نخل تزئین شده است. در آنجا نیز انواع تفریحات دریایی به راه است و بیش از همه غواصی و اسکوتر زیردریایی برای تماشای مرجان ها و آبزیان دریایی طرفدار دارد.

آدرس پارک ساحلی مرجان کیش : میدان مرجان، پشت ساحل مرجان

هزینه ورودی ساحل مرجان : رایگان

29. درخت انجیر معابد در کیش

درخت سبز گونه ای گیاهی با تنه ای منشعب از شاخه های تور در تو است که هر یک بعد از بیرون آمدن دوباره رد دل خاک نشسته اند. درخت سبز یا درخت انجیر معابد در شمال جزیره زیاد به چشم می خورد و به خصوص در دره پرتغالی ها فراوان است. مجموعه ای به نام درخت سبز پیرامون یکی از قدیمی ترین درختان انجیر معابد در کیش که احتمالا عمری 600 ساله داشته باشد، احداث شده که از مهمترین جاهای دیدنی کیش است. مردم کیش این درخت را خوش یمن می دانند و بعضی ها از آن حاجت می گیرند.

آدرس مجموعه درخت سبز کیش : جزيره كيش، مجموعه درخت سبز

هزینه ورودی مجموعه درخت سبز کیش : مشخص نیست

30. لاک پشت های دریایی در کیش

معمولا در مناطق ساحلی جنوب ایران لاک پشت های آبی در بعضی مناطق خاص تخم گذاری می کنند و در بعضی فصل ها امکان بازدید از آن ها وجود دارد. در ساحل جزیره کیش نیز لاک پشت های پوزه عقابی بین اسفند ماه و مرداد ماه تخم گذاری می کنند. محل حضور این لاک پشت ها در سواحل جنوبی و غربی جزیره کیش قرار دارد. در این ایام گردشگرانی که به کیش سفر کرده باشند، می توانند از دور لاک پشت ها را در مناطق حفاظت شده ببینند. این لاک پشت نگری می تواند یکی از بهترین تفریحات علاقمندان به طبیعت در کیش محسوب شود.

آدرس بازدید از لاک پشت های دریایی در کیش : دماغه غربی و سواحل جنوبی و غرب کیش

31. پارک آبشار کیش

اگر در میان خرید و گشت و گذار در بازارهای کیش نیاز به مدتی استراحت و نشستن داشتید، پارک آبشار می تواند یکی از بهترین جاهای دیدنی کیش برای شما باشد. این هتل نزدیک به میدان پردیس و بازارهای پردیس 1 و 2 و هتل هایی همچون هتل ارم کیش و هتل کوروش است. پارک آبشار همانطور که از نامش پیداست، با آبشارهای پلکانی و آبنماهای بسیار تزئین شده است.

آدرس پارک آبشار کیش : خیابان فردوسی، رو به روی پارک هنگام

قیمت ورودی پارک آبشار کیش : رایگان

32. پارک ساحلی سیمرغ در کیش

پارک ساحلی سیمرغ به تندیس بزرگ و سفیدی از صورت یک مرد کامل معروف است. این ساحل بزرگ و خوش آب و هوا به دلیل قرار گرفتن در مسیر دوچرخه سواری معمولا هنگام گذشتن افرادی که دوچرخه کرایه کرده اند، محلی برای استراحت محسوب می شود. تقریبا همه گردشگران کیش حداقل برای یک بار هم که شده گذرشان به پارک ساحلی سیمرغ می خورد. پارک ساحل در جنوب شرق کیش قرار گرفته و آبیِ بیکران دریا را پیش روی گردشگران تور کیش قرار می دهد.

آدرس پارک ساحلی سیمرغ در کیش : مجتمع ساحلی سیمرغ

33. پارک ماهیگیر در کیش

پارک ساحلی سیمرغ به تندیس بزرگ و سفیدی از صورت یک مرد کامل معروف است. این ساحل بزرگ و خوش آب و هوا به دلیل قرار گرفتن در مسیر دوچرخه سواری معمولا هنگام گذشتن افرادی که دوچرخه کرایه کرده اند، محلی برای استراحت محسوب می شود. تقریبا همه گردشگران کیش حداقل برای یک بار هم که شده گذرشان به پارک ساحلی سیمرغ می خورد. پارک ساحل در جنوب شرق کیش قرار گرفته و آبیِ بیکران دریا را پیش روی گردشگران تور کیش قرار می دهد.

آدرس پارک ساحلی سیمرغ در کیش : مجتمع ساحلی سیمرغ

34. پارک خانواده در کیش

پارک خانواده از ناشناخته ترین جاهای دیدنی کیش مشتمل بر تفریحات زیادی مثل زمین های ورزش، بازی های متنوع، پیست دوچرخه سواری و… در این پارک راه اندازی شده است. فضای پارک خانواده زیباست و در آن درختان و آبنماهای متنوعی وجود دارد که محیطی مصفا و دلچسب را فراهم کرده است.

آدرس پارک خانواده  کیش : شهرک میر مهنا، نو بنیاد

35. ساحل درختان نارگیل در کیش

این ساحل از زیباترین جاهای دیدنی کیش است که به دلیل داشتن درخت های نارگیل و شن های روشن و براقش معروف شده است. مناظر زیبا و چشم اندازهای بدیع ساحل درختان نارگیل محیط خوبی برای استراحت و گذراندن اوقات خوش محسوب می شود.

آدرس ساحل درختان نارگیل کیش : نزديك اسكله بزرگ تفريحی و پلاژ آقايان

36. پارک ساحلی میرمهنا در کیش

پارک ساحلی میر مهنا در شمال و شمال غرب جزیره قرار گرفته و به دلیل شکل سنتی و خاص خود با استقبال زیادی مواجه می شود. آلاچیق های ساحل میر مهنا حصیری و متناسب با معماری بومی منطقه است. این پارک زیبای کنار ساحل از مسجدی به نام خاتم النبیا تا میدان جاسک جزیره کیش امتداد یافته است. یکی از فازهای پارک، اسکله تفریحی است که در سمت مسجد قرار دارد و فاز دوم آن اسکله ماهیگیری است که در طرف میدان جاسک قرار گرفته است. در این پارک تجهیزات لازم برای اتراق کردن و پخت و پز فراهم شده و پارکینگ و سرویس های بهداشتی و دیگر امکانات رفاهی موجود است.

آدرس پارک ساحلی میرمهنا : بلوار پیامبر

37. روستای کهن باغو در کیش

روستای باغو از بخش های مسکونی باقیمانده از دوران گذشته و یکی از جاهای دیدنی کیش است. در گذشته ای نه چندان دور مردم کیش در سه بخش روستایی در جزیره زندگی می کردند. خوشبختانه روستای باغو هنوز پابرجاست و در نزدیکی کشتی یونانی در معرض دید عموم گردشگران قرار دارد. باغو نام پیرزنی بوده که در گذشته در روستا زندگی می کرده است. هنوز هم چندین خانواده آنجا زندگی می کنند که شغلشان دامداری است. ان هایی که تماشای مناظر روستایی و روستاگردی علاقه دارند، به هیچ وجه نباید بازدید از روستای باغو را در کیش از دست بدهند.

آدرس روستای باغو کیش : خیابان باغو، روستای باغو

38. پارک دلفین ها در کیش

پارک دلفین های کیش، سال هاست که به دلیل حضور حیوانات باهوش و دوست داشتنی ای به نام دلفین ها که برای مردم حرکات نمایشی انجام می دهند، معروف شده است. با یان حال در پارک دلفین ها علاوه بر این موجودات دوست داشتنی ، موجودات دیگری همچون پرندگان نادر و خزندگان نیز به چشم می خورند. می توان نصف روز را به صورت کامل به همراه خانواده در دلفیناریوم وقت گذراند و از هیجان تماشا و همراهی با حیوانات لذت برد. دلفیناریوم کیش برای همه گروه های سنی جذاب است.

آدرس پارک دلفین ها در کیش : از طریق بلوار مرجان یا بلوار جهان

39. ماهیگیری تفریحی در کیش

بندرگاه کیش محل خوبی برای صید ماهی است. غیر از صیادانی که این کار را به شکل حرفه ای انجام می دهند، آماتورها هم می توانند با یک قلاب و کمی طعمه در بعضی مناطق کیش به ماهیگیری مشغول شوند. ماهیگیری تمرکز افراد را بالا می برد. اگر به این تفریح علاقمند هستید باید سری به کلوپ های دریایی کیش بزنید. در آنجا تجهیزات ماهیگیری در اختیارتان قرار می گیرد. این لوازم را از بازار عرب ها(بازار صفین) نیز می توانید تهیه کنید. دو نوع ماهیگیری در کیش امکانپذیر است: ماهیگیری ترولینگ با شناور و ماهیگیری ثابت با شناور.

آدرس مناطق مجاز برای ماهیگیری : ماهيگيري در سرتاسر سواحل جزيره آزاد است

جاهای دیدنی کیش : اماکن تاریخی و فرهنگی کیش

40. کاریز کیش

کاریز به معنی قنات عربی است. کاریز ها کانال های زیرزمینی آب برای تامین آب شرب و آب های شیرین بوده اند. کاریز کیش بالغ بر ده هزار متر مربع مساحت دارد و هم اکنون به یک شهر زیرزمینی با موزه و کافی شاپ و رستوران تبدیل شده است. شهر زیرزمینی از تاریخی ترین جاهای دیدنی کیش به شمار می رود. از جاذبه های کاریز کیش، سقف ها و در و دیوار آن است که در آن فسیل هایی از آبزیان دریایی به چشم می خورد. در بخش های مختلف کاریز می توان به تهیه صنایع دستی مخصوص کیش نیز مبادرت ورزید.

آدرس شهر زیرزمینی کاریز کیش : بلوار میرمهنا، حد فاصل میدان المپیک و میدان فارور

هزینه ورودی کاریز کیش : 30 هزار تومان

41. آب انبار دو گنبد و پنج بادگیر کیش

این مکان از جاهای دیدنی کیش را بیشتر گردشگرانی که به تور کیش می روند، نمی شناسند. این آب انبارها معماری کویری یزد را به یاد می آورد. آب انبار به سازه ای در معماری سنتی گفته می شود که در آن آب شرب برای مصارف روزانه در کل سال ذخیره می گردید. به دلیل برخورداری از دو گنبد مدور با حفره هایی پنرج مانند به آن دو گنبد می گویند. در ضمن در اطراف این گنبدها چهار بادگیر نیز به چشم می خورد که از نظر زیبایی دست کمی از بادگیرهای تاریخی استان یزد ندارد. بادگیر برای خنک ساختن هوای واحدهای مسکونی استفاده می شده است و در این جا نیز نقش تهویه هوای آب آنبار را به عهده داشته است.

آدرس آب انبار کیش : مجاور شهر حریره

42. خانه مردمشناسی بومیان کیش

خانه مردمشناسی متعلق به یکی از بومیان جزیره بوده که از تجار به نام در صنعت مروارید بوده است. خانه ای 20 ساله که به موزه تبدیل شده و بخش های مختلف زندگی بومیان جزیره کیش را نمایش می دهد. بخش های مختلف این خانه همچون مطبخ، ابزار آلات ماهیگیری، وسایل پخت و پز، محل نگهدای خرما و بخش هایی از این دست در معرض دید عموم قرار گرفته است. خانه مردمشناسی بومیان جزیره در سال 1393 بازسازی شد و به موزه ای سنتی تبدیل گردید.

آدرس خانه مردمشناسی بومیان کیش : محله سفین قدیم

هزینه ورودی خانه مردمشناسی بومیان کیش : 15 هزار تومان

43. کلبه هور در کیش

کلبه هور منطقه ای گردشگری در جزیره کیش است که از جنبه های مختلف مورد توجه است. این منطقه که در غرب جزیره کیش قرار دارد مشتمل بر صخره ای با آب های زلال است. در آنجا به راحتی آبزیان زیر دریا، صدف ها و لاک پشت ها به دلیل شفافیت آب دیده می شوند. به همین دلیل این منطقه بهترین مکان برای غواصی است. غار کوچکی با 5 متر طول در آنجا وجود دارد که در هنگام مد کامل دریا دیدنی می شود. امکانانی همچون نیمکت هایی برای نشستن، باربکیو، نورافکن، آلاچیق و سرویس های رفاهی در آنجا فراهم است.

آدرس کلبه هور کیش : جاده جهان

44. کشتی یونانی در کیش

کشتی یونانی که از مهمترین جاهای دیدنی کیش محسوب می شود، معمولا هنگام غروب آفتاب سوژه عکاسان می شود. این کشتی یکی از نمادهای جزیره کیش است و معمولا گشت های شهری جزیره به آنجا ختم می شود. کشتی در سال 1996 در جنوب غربی جزیره به گل نشسته و هنوز که هنوز است همانجاست. تا جاییکه به یکی شاخص های شهری و بناهای جذاب تبدیل شده است. این کشتی که ساخت بریتانیاست، بسیار پر ابهت است و نشانه اقتدار ایران و خلیج همیشه فارس است.

آدرس کشتی یونانی کیش : جنوب غربی جزیره کیش، خیابان غروب کیش، میدان غروب، پارک ساحلی کشتی یونانی

45. شهر باستانی حریره کیش

حریره از قدیمی ترین جاهای دیدنی کیش به شمار می رود که در قسمت شمال آن قرار گرفته است. در این فضا، معماری دوران قدیم به چشم می خورد و ویرانه های برجای مانده از آن یادگار روزگار پر ابهت گذشته آن است. این بنای تاریخی از قرن هشتم هجری بوده و سعدی شیرازی در کتاب گلستان به آن اشاره کرده است. با این حال بعضی از باستان شناسان آن را نه شهری 7-8 قرنی بلکه شهری هزار ساله می دانند که مدت های طولانی متروکه بوده است.

آدرس حریره کیش : کیش،بندر لنگه

46. خانه اعیانی در کیش

خانه اعیانی در شهر باستانی حریره قرار گرفته است. این خانه در واقع یکی از خانه های قدیمی ایران است که در گذشته چند خانواده در آن زندگی می کردند. متاسفانه خانه اعیانی مرمت نشده است و همچون یک ویرانه است. با این حال هنوز هم شکوه گذشته اش را فریاد می زند. خانه متعلق به عصر حکومت ایلخانان مغول است و در آن تزئیناتی مثل کاشی های ستاره ای در نمای خارجی به چشم می خورد. بناهایی همچون تخت سلیمان و سلطانیه نیز با همین مصالح تزئین شده اند. خانه اعیانی متعلق به فردی ثروتمند در کیش بوده است که در آن دوره زمانی زندگی می کرده است. این خانه بسیار بزرگ است و طاق های آجری آن هنوز پابرجاست.

آدرس خانه اعیانی کیش : شهر باستانی حریره

47. گذر هنرمندان در کیش

گذر هنرمندان مسیری است که در کیش احداث شده و در آن مجسمه هایی از بزرگان اهل ادب و هنر ایران زمین نصب شده است. هم اکنون تندیس های پروین اعتصامیِ شاعر، غلامحسین بنانِ موسیقی دان و خواننده، محمد تقی جعفریِ فیلسوف، لطفی موسیقی دان، حسین بهزاد نقاش و بزرگانی دیگر در این گذر وجود دارد. این منطقه از بخش های فرهنگی جزیره زیبای کیش محسوب می شود.

آدرس گذر هنرمندان کیش : بلوار دریا

48. نماد فرهنگی کیش

نماد فرهنگی کیش سازه ای بلند و مرتفع در دل موزه کیش است که به عنوان دومین سازه مهم کشور بعد از برج میلاد تهران شناخته می شود. نماد فرهنگی در مجموعه ای فرهنگی تفریحی قرار گرفته و قابل مقایسه با برج های دبی است. این سازه به یک دو مروارید است که صدفی را در بر گرفته اند. نماد فرهنگی برای پر رنگ کردن فعالیت های فرهنگی در جزیره کیش احداث شده است. در آن یک پیست دوچرخه سواری، یک محوطه شاتل و تفریحات سرگرم کننده و بخش های فرهنگی هنری قرار دارد.

آدرس نماد فرهنگی کیش : مابین کشتی یونانی ها و کلبه هور

سایر جاهای دیدنی کیش

49. مراکز خرید کیش

انکار نمی توان کرد که از مهمترین جاذبه های تور کیش، بازار گردی و خرید کردن است. کیش دو بخش مهم دارد: ساحل و مراکز خرید. در خیابان های جزیره که قدم می زنی قدم به قدم، پاساژها خودنمایی می کنند. کیش بیش از همه به دلیل برخورداری از مراکز خرید در منطقه آزاد اهمیت پیدا کرده است. کیش، منطقه آزاد است و جنبه های تجاری و اقتصادی در آن اهمیت زیادی دارد. بسیاری از بندها و محصولات برتر، اول به کیش می آیند. به همین دلیل گردشگرانی که به کیش می آیند نمی توانند در برابر وسوسه خریدن این محصولات رنگ و وارنگ از خود مقاومت نشان دهند. در بسیاری از فصول سال به خصوص در ایامی که تور کیش با استقبال کمتری مواجه می شود، بسیاری از محصولات و فروشگاه ها، تخفیف های باورنکردنی می خورد.
در مراکز خرید کیش می توان انواع برندهای مطرح ایران و جهان در زمینه پوشاک، عطر و ادکلن، شکلات و قهوه و لوازم الکترونیکی را خریداری نمود. بازار پردیس 1 و 2، بازار ونوس، مرکز تجاری کیش، بازار مریم، بازار عرب ها ، مرکز خرید هایپر مارکت کیش، مرکز خرید دامون، مرکز خرید پدیده، بازار صدف، بازار دیپلمات، بازار شارستان، بازار هرمز و بازار پادنا، تنها گوشه ای از بازارهای کیش محسوب می شوند.

50. رستوران های کیش

رستوران های کیش نیز از اماکنی است که قطعا گردشگران نیاز به مراجعه به آن ها خواهند داشت. هر یک از این رستوران ها با تنوع در منوی غذایی و دکوراسیون جاذبه ای منحصر به فرد محسوب می شوند. بعضی رستوران ها به ارائه غذاهای سنتی و غذاهای محلی کیش به خصوص غذاهایی که با ماهی تهیه می شوند مشهورند. بعضی غذاخوری ها نیز به ارائه فست فود یا حتی غذاهای خیابانی مشغول اند. علاوه بر صرف غذا، در فصل پیک سفر معمولا برنامه اجرای زنده موسیقی و برنامه های شبانه نیز در رستوران ها اجرا می شود.

51. هتل های کیش

در کیش، قدم به قدم، هتل ساخته شده است و همه از استقبال خوبی هم برخوردارند. هتل ها برای بودجه های مختلف برنامه ریزی شده اند. هتل های پنج ستاره و لوکس، برای کسانی است که تور کیش را به شیوه ای لوکس و لاکچری می پسندند و آن هایی که به دنبال سفر ارزان کیش هستند می توانند روی هتل های سه ستاره و پایین تر، امکانات خوبی با تخفیف به دست بیاورند. هتل های کیش به دلیل برخورداری از امکاناتی مثل استخر و مجموعه های آبی و همچنین رستوران ها و کافی شاپ های متنوع نه تنها برای میهمانان هتل، که برای دیگر گردشگران نیز قابل استفاده است.

مهمترین هتل های کیش عبارتند از هتل لیلیوم، هتل داریوش، هتل کوروش، هتل آرامیس، هتل ویدا کیش، هتل شایگان کیش، هتل پانیذ و بسیاری هتل های دیگر هستند که معمولا بر روی آن ها، تور کیش با قیمت های متفاوت بسته می شود. بعضی هتل ها مثل کارینا پارک یا هتل داریوش به دلیل برخورداری از ساحل اختصاصی نیز قابل توجه اند. در ضمن هتل هایی مثل هتل ترنج کیش به تنهایی یک جاذبه محسوب می شود چون فقط تماشای طراحی کلبه های درون آب می تواند برای انسان لذت بخش و روح انگیز باشد.

جاهای لاکچری کیش

اگر نگاهی به جاهای دیدنی کیش در مقاله حاضر انداخته باشید متوجه شده اید که بخش مهمی از این تفریحات جزء تفریحات لاکچری کیش محسوب می شود. می توان گفت تفریحاتی مثل تفریحات آبی تا چند سال پیش جزو تفریحات لاکچری محسوب می شد ولی هم اکنون کمتر کسی است که نتواند در سفر به کیش یکی دو تا از تفریحات آبی مثل شاتل سواری و قایق سواری و حتی پاراسل را تجربه نکند. لاکچری ترین تفریحات آبی در حال حاضر قایق های بادبانی، غواصی و فلای بورد محسوب می شود.

بعضی از مراکز خرید به خصوص آن هایی که نزدیک به هتل های پنج ستاره و لوکس کیش هستند جزو مراکز خرید لوکس و لاکچری به شمار می روند. طبیعتا این بازارها دارای برندهای معتبر و محصولات گران تری نسبت به سایر بازارها هستند. این روزها دیگر جنگ های شبانه نیز جزو تفریحات عمومی محسوب می شود ولی قطعا رفتن به کنسرت و نشستن در بخش وی آی پی جزو تفریحات لاکچری محسوب می شود. از دیگر تفریجات لاکچری کیش در بالا به آن پرداخته شد کرایه ماشین های گران قیمت و لوکس و گشت زدن با آن ها در کل جزیره است.

جاهای دیدنی کیش بعد از کرونا

در حال حاضر وضعیت جزیره کیش نسبت به سایر شهرهای بزرگ و پر گردشگر مناسب تر است و مراکز گردشگری کیش با رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت خود را بعد از یک دوره تعطیلی در نوروز 1399 از سر گرفته اند. این تفریحات برای نوروز 1400 نیز به روی گردشگران باز خواهند بود.

بعد از بازگشایی جزیره کیش از اردیبهشت ماه، کم کم تمامی جاذبه ها کار خود را آغاز کردند. تفریحات آبی کیش همچون گذشته رونق گرفت. جنگ های شبانه تجمیع شدند و در محل آبنمای خلیج فارس گلچینی از برنامه های جنگ های شبانه با اجرای معروف ترین کمدین ها و اجراها و استندآپ کمدی های کیش از سر گرفته شد. تنها چیزی که دیرتر راه اندای شد، کنسرت های کیش بود که آن نیز در ماه های اخیر یعنی در زمستان 99 در فضای باز و به صورت محدود برگزار می شود.

از تاریخ 14 تیر 1399 محدودیت هایی در جزیره کیش اعمال شد. تمام شاغلین گروه های حساس که دارای بیماری زمینه ای بودند و زنان باردار به صورت دور کاری فعالیت می کردند. همه مراکز خرید و اصناف به جز اصناف تامین کننده ارزاق عمومی تا ساعت ۲۲:۳۰ مجاز به فعالیت بودند و غذاخوری ها، رستوران ها و کافی شاپ ها تنها تا ساعت 12 شب می توانستند به مشتریان خود خدمات کنند. در این مدت تمام جُنگ های شبانه، گردهمایی ها، کشتی های تفریحی و… به مدت یک هفته اجازه فعالیت نداشتند.

در حال حاضر در بهمن ماه 99 تمامی محدودیت ها برداشته شده و هیچ محدودیت زمانی برای حضور در جزیره وبازارها وجود ندارد.

برای رزرو تورهای لحظه آخری و تورهای ارزان قیمت با کیش تورز همراه باشید.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.